Oferta salonu

Pamiętaj - komfortowe widzenie wpływa na całe Twoje życie!

W wyniku codziennej pracy przed komputerem oraz różnego rodzaju ekranami – nasz wzrok ulega pogorszeniu. Warto jest systematycznie wykonywać badanie wzroku, aby służył nam jak najdłużej. W związku z tym, najlepiej jest się udać do optometrysty i optyka, który jest ekspertem w tej dziedzinie.

Badanie wzroku jest prowadzone od poniedziałku do soboty po uprzednim zapisie telefonicznym, osobistym, przy pomocy naszego systemu rezerwacji badań lub formularza kontakowego.

  • Pomiar ostrości wzroku pacjenta bez korekcji
  • Pomiar wady refrakcji (refrakcja przedmiotowa i podmiotowa)
  • Pomiar mocy soczewek okularowych do dali, bliży, odległości pośrednich
  • Keratometria
  • Widzenie obuoczne
  • Widzenie barwne
  • Widzenie przestrzenne
  • Zaburzenie wzrokowe a problemy w nauce

Regularne badanie wzroku pozwala na wczesne zdiagnozowanie oraz natychmiastowe działanie w kierunku chorób układu wzrokowego, a w konsekwencji utrzymać prawidłowe widzenie na dłużej.


ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Okulary korekcyjne:
Okulary korekcyjne, jak sama nazwa wskazuje służą do korekcji wad wzroku. Ich zadaniem jest odpowiednie "nakierowanie" światła wpadającego do oka, aby powstał ostry obraz na siatkówce. Najpopularniejsze wady wzroku, które mogą być skorygowane to: nadwzroczność, krótkowzroczność oraz astygmatyzm.


Okulary progresywne:
Wiele osób po 40 roku życia często zmuszona jest do używania dwóch par okularów. Aby tego uniknąć najlepszym rozwiązaniem są okulary progresywne. Umożliwiają one widzenie na każdą odległość. Soczewkę okularową progresywną umownie możemy podzielić na trzy strefy. Górna część odpowiada za widzenie do dali. Dolna część pozwala nam widzieć na bliskie odległości (ok. 40cm). Środkową częścią soczewki progresywnej widzimy wyraźnie odległości pośrednie (np. deska rozdzielcza w samochodzie, komputer).


Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne:
Masz wadę wzroku i chciałbyś/chciałabyś korzystać z okularów przeciwsłonecznych? Nic bardziej prostszego - wypróbuj soczewki okularowe barwione na praktycznie dowolny kolor z Twoją wadą wzroku. Nie musisz rezygnować z dobrego widzenia, jeżeli aktywnie spędzasz czas, przebywasz dużo na świeżym powietrzu, dużo podróżujesz samochodem - to rozwiązanie jest idealne dla Ciebie. Ciesz się dobrym widzeniem, jednocześnie chroniąc oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.


Okulary fotochromowe:
Jeżeli masz wrażliwe oczy, które łzawią przy kontakcie z mocniejszym słońcem, to rozwiązanie może być idealne dla Ciebie. Soczewki fotochromowe reagują na światło, przyciemniają się na słońcu i rozjaśniają po wejściu do pomieszczenia. Zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV.


Okulary do komputera:
Spędzasz dużo czasu przed komputerem, tabletem, smartfonem? Do Twoich oczu dociera sztuczne światło niebieskie emitowane przez te urządzenia. Ekspozycja na tego typu oświetlenie zmniejsza wydzielanie melatoniny, co w konsekwencji może powodować problemy z zasypianiem i płytszy sen. Z pomocą przychodzą soczewki posiadające specjalną powłokę blokującą światło niebieskie (LED Control, Blue Control, itp.) Soczewka taka ma delikatnie żółte zabarwienie, które jest niemal całkowicie niedostrzegalne przez użytkownika oraz osoby postronne. Rozwiązanie to zalecane jest dla osób spędzających większą część dnia przed urządzeniami elektronicznymi.


Okulary dla kierowców:
Soczewki Drive Control to rozwiązanie stworzone dla kierowców. Za sprawą zestawu specjalnie dobranych filtrów Drive Control selektywnie zatrzymuje światło niebieskie emitowane przez lampy innych pojazdów. W czasie jazdy dziennej powłoka Drive Control zwiększa kontrast widzenia i redukuje odbicia światła. Po zmroku zmniejsza rozbłyski z lamp samochodów jadących z naprzeciwka Szkła Drive Control pozwalają kierowcy poczuć się bezpieczniej. Nie traci cennych sekund na przyzwyczajenie się do warunków na drodze, tak potrzebnych by podjąć właściwe decyzje, które mogą decydować o jego zdrowiu lub życiu. Drive Control dostępne są w wersji bezbarwnej (uniwersalne szkła do jazdy w dzień, w nocy i zwykłych, codziennych aktywności), fotochromowej (uniwersalne szkła do jazdy w dzień, w ostrym słońcu, w nocy i do codziennego noszenia) oraz polaryzacyjnych (do prowadzenia samochodu w słoneczne dni i aktywności na świeżym powietrzu).

ZAPRASZAMY

OKO LAND OPTYK

Oferta naszego salonu jest bardzo bogata oraz różnorodna.

Posiadamy okulary metalowe, z tworzywa, tytanowe, z nakładką przeciwsłoneczną, w modnych kształtach i kolorach tego sezonu.

Każda osoba znajdzie u nas coś dla siebie, może liczyć na fachową pomoc, doradztwo bez stresu oraz obawy - jesteśmy tutaj dla Ciebie oraz po to, abyś był w pełni zadowolony z naszych usług.

Zapraszamy na bezpłatne badania wzroku!